Just a moment
Dec 11, 2016

50 kreatywnych projektów kalendarzy

Ile znacie kalendarzy, których wygląd znacznie odbiega od standardowo zaprojektowanego kalendarza? Myślę, że niewiele…bo jeśli rozejrzeć się można zauważyć, że większość kalendarzy została zaprojektowana w „standardowym” stylu, tzn. karty kalendarza zwykle mają taką samą strukturę: miesiące mają zwykle pogrubioną czcionkę, dni są umieszczone poniżej i zawierają się w sztywnej strukturze natomiast u samej góry ewentualnie jako tło dodany jest jakiś obrazek.

Rzeczywiście, projektanci czasami boją się ryzyka i rezygnują z kreatywnych i unikalnych rozwiązań na rzecz tych bardziej sprawdzonych. Jednak sprawdzone rozwiązania niekoniecznie stają się trafne, a sam projekt niekoniecznie zostaje dobrym projektem.
W tym poście przedstawiłem 50 kreatywnych przykładów kalendarzy. Chodź niektóre projekty prezentowane poniżej nie spełniają dobrze swojej funkcji, ale mogą służyć jako punkt wyjścia dla przyszłych projektów.

Comments
  • Bartłomiej Karski Apr 9, 2010 Reply

    Co do nietypowych kalendarzy, to nie wyobraźnia projektantów jest ograniczeniem, lecz niechęć osób dla których projektujesz. Prości ludzie chcą prosty kalendarz, w którym bardzo łatwo będziesz mógł zobaczyć, który dzisiaj jest. oglądałem twoje kalendarze na DA, bardzo mi się podobały :) strasznie widowiskowe, ale do powieszenia na ścianie niezbyt się nadają. Ja osobiście miałem problemy z przepchnięciem http://karnol.deviantart.com/art/karate-calendar-2010-146031943 który do jakoś bardzo nowatorskich nie należy :D

    • Krzyho Apr 9, 2010 Reply

      Po części zgadzam się z Tobą, dlatego też napisałem, że projektant wykonując projekt kalendarza boi się ryzyka i rezygnuje z niestandardowych rozwiązań, bo takie pomysły mogą trafić do bardzo wąskiego grona odbiorców albo najnormalniej w świecie umrzeć śmiercią naturalną zanim na dobre ujrzą światło dzienne :) …ale napisałem też, że po części się z Tobą zgadzam, bo nie uważam, że “prości ludzie chcą prostych kalendarzy”, bo można zaprojektować efektowny kalendarz, który będzie dobrze pełnił swoją rolę :)

Leave a Comment