Czekaj chwilkę
lis 1, 2016

„Malarz Płomieni” od Petera Blaškovič’a

Przeglądając Internet można napotkać na wiele ciekawych stron, których autorzy potrafią zadziwić swą kreatywnością. Niewątpliwie do jednej z nich należy strona Petera Blaškovič’a: Escape Motions, na której znajdziemy szereg wspaniałych i kreatywnych aplikacji napisanych w języku Java i Flash.

Bez wątpienia jedną z wyróżniających się spośród 24 aplikacji jest „Flame” w której bardzo łatwo można stworzyć niesamowitą abstrakcyjną tapetę zbudowaną z fraktali.

Aplikacja oferuje nam do wyboru czarne lub białe tło oraz kilka ustawień pędzla, które można indywidualnie dostosować. Oprócz kolorów, nasycenia i wypełnienia, można ustawić kilka innych opcji, takich jak rozmiar, miękkość, zanik, chaos oraz szum. Wszystko, co trzeba zrobić, aby stworzyć abstrakcyjny kształty podobny do fraktali to nic innego jak poruszać myszką i dobrze się przy tym bawić :)

Wreszcie, po stworzeniu naszego dzieła, grafikę można zapisać na dysk komputera. Jednak istnieje jedno dość istotne ograniczenie, tapetę można zapisywać wyłącznie w rozdzielczości 1680 × 1050 pikseli.

Poniżej zaprezentowałem kilka przykładów prac z wykorzystaniem aplikacji „Flame”.

Dodaj komentarz